top of page

Вибір склопакетів

Однокамерні або двокамерні склопакети: вироби, що дають тепло і затишок

Металопластикові вікна прийшли на зміну звичайним дерев'яним. На заміну звичайним стеклам в рамах прийшли складні інженерні рішення в вигляді склопакетів. Вони являють собою багатошарову конструкцію, яка складається з товстих стекол і абсолютно герметичних камер між ними.

Склопакети значно перевершують своїх попередників - звичайні скла - по всім експлуатаційним параметрам. Грамотно встановлене і відрегульоване металопластикове вікно з хорошим склопакетом - гарантія повної відсутності протягів і виключення так званих «містків холоду». Ні волога, ні холод, ні навіть шум - не зможуть порушити створений вами мікроклімат в своєму будинку. Такі показники досягаються завдяки особливій технології виготовлення. Нижче ми розглянемо їх структуру і розберемося, чим вони відрізняються і який склопакет необхідно вибрати при установці.

Макети склопакетів

Енергозберігаючі склопакети
Енергозберігаючі склопакети

Однокамерні склопакети

Це найпростіший у виготовленні, найдешевший і найпоширеніший вид. Він являє собою конструкцію з двох стекол товщиною 4 міліметри, які розділені між собою герметичним простором шириною в 16 міліметрів.

Таким чином, ці розміри є формулу, якою розраховують склопакет

4-16-4.

Елементи герметично з'єднуються з алюмінієвою рамкою, утворюючи між собою порожній простір. Зі сторони рами заливається епоксидний герметик і вологопоглинач, який перешкоджає проникненню вологи крізь шви рами всередину приміщення. Простір виходить повністю герметичним і наповнюється або сухим повітрям, або інертним газом (аргон). Заміна звичайного повітря всередині камери на інертний газ підвищує енергоефективність вікна приблизно на 6-7%. Це небагато, тому рекомендується заповнювати склопакети аргоном тільки в парі хоча б з одним енергозберігаючим склом, тоді цей показник можна збільшити до 20%

Для довідки!

Дорожчі однокамерні варіанти обладнані стеклами більшої товщини - 6 міліметрів. Для досягнення максимального рівня енергозбереження звичайне скло замінюють енергозберігаючим.

Як зазначалося вище, основною причиною вибору даного виду склопакета серед сучасних споживачів є його невелика вага і низька вартість. Однак, мінімальна кількість стекол дозволяють вікнам потіти і промерзати вже при температурі -9 градусів. Тому їх не рекомендується встановлювати в житлових приміщеннях або дитячих кімнатах. Їх найчастіше використовують на верандах, балконах або лоджіях. Можна його поставити і в житловому приміщенні, але повітря в ньому повино бути сухим, а сама кімната добре провітрюватися. Збільшення відстані між стеклами призводить до збільшення розміру та місткості газової камери, що сприяє підвищенню теплоізоляційних властивостей.

 склопакети
 склопакети

Двокамерні склопакети

Наступним «рівнем розвитку» склопакетів є установка трьох стекол з утворенням між ними двох герметичних камер. Товщина компонентів конструкції також буває різною - можна встановити скла товщиною 4 і 6 міліметрів, а камери зробити розміром 10 і 14 міліметрів.

Технологія виготовлення аналогічна віщезазначеної, а всі експлуатаційні властивості заслуговують на окрему увагу.

Двокамерний склопакет тепліше однокамерного майже в півтора рази, а конденсація вологи и промерзання відбувається вже при двадцятиградусному морозі. Такі показники обумовлені збільшенням кількості шарів в конструкції. Спочатку охолоджується зовнішній шар, далі за ним падає температура в першій камері. Конденсат вже утворюється не всередині кімнати, а на другому шарі, що не дозволяє волозі проникнути всередину. Простір, всередині якого збирається волога, залитий гігроскопічнімі матеріалами. Ланцюгова реакція охолодження триває аж до останнього шару, что знаходится всередині приміщення. Якісно зроблений склопакет практично не дозволяє охолонути останньому склу, что збереже величезну кількість тепла всередині кімнати.

Для довідки!

Збільшення відстані між компонентами підвищує і так високі показники шумоізоляції пластикового вікна. Комбінація різних видів стекол дозволить додати вікну велику опірність до ударів, захистить від ультрафіолетового випромінювання прямого сонячного світла і підвищить енергоефективність.

Енергозберігаючі склопакети
 склопакети

Трикамерні склопакети

Крайніми методами боротьби з суворими погодними умовами у вигляді постійної високої вологості і дуже сильних морозів (до -30) є встановлення металопластикових вікон з чотирма стеклами, які утворюють між собою три герметичні камери. Така конструкція також рекомендується до установки в будинках, які знаходяться поруч з транзитними шосе, вокзалами або аеродромами, оскільки вона володіє високими шумоізоляційними властивостями. Вікно з чотирма стеклами байдуже до жорстоких морозів, градів, злив, його складно розбити .

Товщина склопакета з мінімальними розмірами компонентів починається від 8 сантиметрів. Він дуже важкий, що надає велике навантаження на стіну будівлі і раму, тому при установці потрібно уважно вивчити параметри віконного отвору, щоб він не був продавлений або зруйнований.

* У зв'язку з великою кількістю стекол, таке вікно пропускає на третину менше світла, ніж його попередник.

* Ще одним мінусом є велика вартість. До плюсів відноситься підвищена тепло і звукоізоляція (на 50-60% вище, ніж у двокамерного).

Енергозберігаючі склопакети
 склопакети

Вартість

Найдешевшим і розповсюдженим варіантом є однокамерна конструкція. Вона проста у виробництві, порівняно легка, володіє всіма якостями, необхідними для середньостатистичного мешканця.

Більш дорогим є наступне покоління - двокамерні. Однак, при виборі склопакета ціна не повинна першочергово впливати на ваше рішення. Більш високі показники енергоефективності двокамерних склопакетів дозволяють окупити їх через кілька років використання і продовжити економити гроші на опаленні будинку та в подальшому. Це не стосується конструкцій з чотирьох і більше стекол. Вони занадто дорогі і важкі, щоб встановлювати їх не в особливих умовах. Крім дорожнечі самого склопакета, гроші доведеться віддати і за установку спеціальної рами підвищеної міцності.

Енергозберігаючі склопакети

Енергозберігаючі технології

Новітньою технологією при монтажі металопластикових вікон є заміна звичайних стекол на енергозберігаючі. Їх властивості засновані на особливій технології, яка має на увазі нанесення спеціального покриття на внутрішню сторону скла. Воно пропускає теплову енергію всередину приміщення, однак не дозволяє їй виходити крізь вікна назовні. Однокамерні варіанти з енергозберігаючим склом вище за експлуатаційними показниками, ніж двокамерні зі звичайними рішеннями, і до того ж вони легші.

Заповнення аргоном підвищує теплоізоляцію до 20%. Однак він має властивість випаровуватися, тому через десяток років такий склопакет перетвориться на звичайний.

Двокамерні склопакети

Мультифункціональні склопакети

Мультифункціональні склопакети сприяють створенню в приміщенні ідеального мікроклімату. Завдяки найтоншому багатошаровому металевому покриттю, невидимому оку, вони подібно до фільтру відсівають хвилі певної довжини. Так, вони практично повністю блокують інфрачервоне випромінювання, відображаючи його і не допускаючи перегріву приміщення в спеку, і тим самим дозволяють економити на кондиціонуванні повітря. У холодну пору року мультифункціональне вікно працює як енергозберігаюче, зберігаючи тепло. Його покриття відображає всередину приміщення теплове випромінювання від приладів опалення, знижуючи тепловтрати майже на чверть і дозволяючи економити на обігріві. Крім того в складі склопакета вони сприяють зниженню ступеня проникнення вуличного шуму.

Мультифункціональні склопакети

Багатошарове захисне та функціональне напилення молекул срібла або хрому наноситься на скло, яке розташовується всередині склопакета. Це дозволяє забезпечити його захист і роботу протягом всього терміну експлуатації вікон. Покриття не знижує світлопропускну здатність. Саме вікно при цьому візуально практично не відрізняються від звичайного, лише набуває легкий дзеркальний ефект і злегка блакитний або зеленуватий практично непомітний відтінок.

Мультифункціональні склопакети

ClimaGuard Solar - це мультифункціональне скло, яке встановлюється в склопакети наших вікон, яке відмінно захищає від спеки - влітку, від втрат тепла - взимку. Спеціальна технологія нанесення на скло надтонких шарів оксидів металів дозволяє зберегти його практично повністю прозорим.

Переваги мультифункціональних склопакетів

 

У порівнянні зі звичайними мультифункціональні склопакети мають багато переваг. Вони:

 

+ зберігають тепло в приміщенні в холодну пору року;

+захищають будинок від перегріву в спеку;

 

+ скорочують витрати на електроенергію, яка споживається системами кондиціонування і нагрівальними приладами;  

 

+сприяють шумоізоляції;

 

+ не перешкоджають проникненню світла і не знижують рівень освітленості;

 

+ в деякій мірі захищають від сторонніх очей, знижуючи просматриваемость з боку вулиці за рахунок легкого дзеркального ефекту;

 

+ відсікають шкідливе ультрафіолетове випромінювання, захищаючи кімнатні рослини.

 

​Такі склопакети мають підвищену міцність і стійкість до механічних пошкоджень. Водночас самі скла додатково можуть піддаватися загартовуванню, ламінування, термічній обробці, різанні і згинання.

 

Сфера їх застосування широка. Особливо ефективна їх установка в будинках і котеджах, де активно використовуються автономні котельні для обігріву та системи кондиціонування. За рахунок економії енергоресурсів витрати на придбання мультифункціональних склопакетів окупаються досить швидко.

Мультифункціональні склопакети

Шумоізоляційні склопакети

Тиша і спокій у вашому будинку багато в чому залежить від якості і експлуатаційних характеристик склопакетів. Для того, щоб забезпечити максимальну шумоізоляцію і захистити себе від сторонніх звуків з вулиці варто використовувати комплексний підхід, оскільки на звукопроникність віконних конструкцій впливає:

+ кількість камер в скло пакеті;

+ товщина і властивості стекол;

+ відстань між стеклами;

+ якість заповнення простору в камері сухим повітрям або інертним газом;

+ використання технологій ламінування або триплекс при виробництві склопакета;

+ якості виробництва конструкції в цілому і профілю окремо, герметичності стиків і щільності прилягання всіх елементів.

Шумоізоляційні склопакети

При створенні шумоізолюючих склопакетів враховують всі ці фактори і пропонують оптимальне в плані ефективності і витрат рішення. Зазвичай для них використовують більш товсті стекла, приблизно на третину, а також багатокамерний профіль, з боку вулиці розташовують триплекс-скло, камери склопакета заповнюють аргоном, що володіє більшою в'язкістю і низькою резонансною частотою в порівнянні з повітрям. Між рамою і стулками розміщують додатковий ущільнюючий контур.

 

Все це в комплексі стане надійною перешкодою на шляху звукової хвилі. Для забезпечення максимального ефекту особлива увага приділяється якості фурнітури, дотримування технології і ретельної герметизації стиків при монтажі вікон. Застосування спеціальних засобів і високоякісних монтажних матеріалів дозволяє знизити ймовірність деренчання і гудіння в вікнах та інші шумові ефекти. Хороша теплоізоляція віконних прорізів при монтажі і укосів також сприяє шумоізоляції. Природно, що максимальний ефект буде відчутний при щільно закритих стулках. Наявність спеціальних вентилюючих клапанів, створених з урахуванням підвищених вимог до шумоізоляції, забезпечить комфорт і можливість повноцінного провітрювання без повного відкриття вікон.

Сфера застосування шумоизолирующих склопакетів

Вони можуть знайти застосування в будь-якій будівлі та житловому будинку, розташованому в місті. Їх наявність особливо актуально для будинків, розташованих поблизу автомобільних трас, трамвайних та залізничних колій, галасливих вулиць і громадських місць з великою прохідністю. Часто шумоізолюючі склопакети встановлюють там, де необхідний особливий спокій, наприклад, в лікарнях, дитячих садах і школах.

Захисні склопакети

Енергозберігаючі склопакети

Триплекс – це скло, яке складається з двох або більше шарів. Досягається це, звичайно, шляхом склеювання декількох стекол одного або різних типів.

Триплекс буває двох основних типів: плівковим і заливним. Плівковий - скла склеюються один з одним по всій поверхні за допомогою спеціальної полімерної плівки, залівной- склеювання скла відбувається за рахунок полімерного ламінуючого складу.

Переваги:

На відміну від загартованого скла, триплекс, це звичайне скло, воно лише поводиться іншим чином при розбиванні - уламки не розлітаються в різні сторони, а залишаються «висіти» на плівці. Своїм широким застосуванням триплекс зобов'язаний саме цій властивості,особливо при фасадному склінні. Адже розбити триплекс не так-то просто, потрібно довго і наполегливо бити, а потім ще довго прибирати уламки, щоб отримати доступ до того, що за склом.

За цей час і встигає під'їхати охорона магазину або офісу. Між іншим, якщо у вітрині магазину не встановлено триплекс або хоча б скло покрите захисною плівкою, жодна іноземна страхова компанія такий магазин  не застрахує.

Енергозберігаючі склопакети
 склопакети

Загартоване скло - виготовляють з листів неполірованого, полірованого або візерункового скла на спеціальних гартівних установках. При необхідності в склі попередньо роблять необхідні вирізи, отвори, обробляють кромки, тому що готові загартовані стекла не можна різати, свердлити і піддавати іншим видам механічної обробки.
Загартування скла в деякому роді схоже на загартування сталі. Спочатку його розігрівають до температури понад 650 ° С, а потім швидко охолоджують в струменях повітря. При охолодженні першими тверднуть поверхневі шари скла. У них при охолодженні внутрішніх шарів виникають залишкові напруги стиснення. Саме ці напруги і забезпечують механічну міцність і термостійкість скла.
Міцність загартованого скла на вигин і удар в 5-6 разів більше міцності звичайного скла, при цьому і термічна стійкість його істотно вище.

Так само дуже важливо те, що таке скло при руйнуванні розбивається на численні малі осколки з гладкими негострими краями, і отже не може поранити. Дане скло називають «безпечним» і використовують для дахових склопакетів, торгових і офісних перегородок, поручнів, фасадів з великими вітражами, розсувних і карусельних дверей з автоматичними приводами. Так само загартоване скло має високої міцності опір до перепаду температур, що дозволяє використовувати його в протипожежних конструкціях.

Загартоване скло можна використовувати як окремий елемент скління або ж у складі склопакета.

Не так давно скло з м'яким покриттям (так зване «i»-скло, енергозберігаюче) при загартуванні втрачало свої енергозберігаючі властивості. Але тепер ця проблема вирішена і процесу загартування можна піддавати будь-які види скла:  прозоре, тоноване в масі, з м'яким або твердим (металізованим) енергозберігаючим покриттям; при цьому зберігаються всі оптичні властивості матеріалу.

Енергозберігаючі склопакети

Броньовані плівки - плівки товщиною 115 мкм і більше в комплексі зі склом здатні витримати ударні навантаження різної сили. Призначені в основному для захисту від хуліганських дій і в змозі витримати удар предметом типу пляшки, уламків льоду, каменю.

Плівки товщиною 200 мкм і вище призначені для затримання проникнення (молоток, сокиру, сталевий прут і т. п.).

Захисна плівка в 300 мкм вже вважається охоронною (броньованою) і може служити захистом від проникнення або від кинутого вибухового пристрою або пляшки із запальною сумішшю, що актуально в наш неспокійний час.

Захист від ультрафіолетового випромінювання

Плівки будь-якої серії запобігають проникненню ультрафіолетового випромінювання практично до нуля. Це дозволяють уникнути вигоряння і знебарвлення матеріалів, що знаходяться за склом: шкіри, тканин, оббивки меблів, килимів, картин.

Безпека:

Навіть  незначна товщина плівки дозволяє зробити скло безпечним. Розбите скло не розсипається на уламки, а залишається на плівці.

Галерея робіт

bottom of page